ML10LD1-DP Cartridge
Brand: Puretec
SKU: ML10LD1-DP
Availability: Available
Model No
ML10LD1-DP
Micron Rating
10
Size
Large Diameter 4.5 X 10
Flow Rate
59
Description
Pleated carbon & Sediment
Related Products
On Sale
Bianco B42AC Submersible Clean Water Pump
0.55kW, 0.75hp, 240V, max hd 32m, max flow 95L/m, discharge outlet size1" BSPF, solids up to 3mm. Triple seal system: Dual mechanical seals (carbon ceramic) in oil bath and Oil Seal.
ESR2-LF Stage 1 Filter - PL051 Cartridge
Large surface area for sediment removal. Pleated sediment cartridge - washable. 5 micron, 2.5" x 10" cartridge